Åk. 9 Bryggan

Kontakta oss

Information

  • Uppdaterad: 4 juni
  • Måndag 6 juni Lovdag
  • Tisdag 7 juni Städdag och inlämning av datorer, laddare m.m. Dagen slutar ca kl. 14
  • Onsdag 8 juni Flagganturnering på Fröjevi. Start kl. 08:40 på Fröjevi. Kom ombytt och kläder efter väder. Lunch serveras på plats och dagen avslutas ca kl. 14:00
  • Torsdag den 9 juni.
    • Klasskamp kl. 08:10 – 10:30. Start i klassrummen
    • 10:50 Lunch, korv och bröd på skolgården
    • 11:10- går skolbussarna
    • 16:00 Skolavslutning år 9 i Fellingsbro kyrka
    • 18:30- Avslutningsfest i skolans matsal

Personal

Johan Oscarsson
Mentor i 9A
Lärare i SO & svenska
johan.oscarsson@lindesberg.se

Nicklas Mörk
Mentor i 9B
Lärare i matematik
nicklas.mork@lindesberg.se

Rickard Eriksson
Mentor i 9C
Lärare i matematik
rickard.eriksson@lindesberg.se

Johan Stadler
Mentor i 9A
Lärare i SO & engelska
johan.stadler@lindesberg.se

Christer Ramberg
Mentor i 9B
Pedagogassistent
christer.ramberg@lindesberg.se

Natali Saume
Mentor i 9C
Lärare i svenska
natali.saume@lindesberg.se

Erik Slättberg
Lärare i musik
erik.slattberg@lindesberg.se

Ida Hammarström
Lärare i Kompassen & resurs
ida.hammarstrom@lindesberg.se

Camilla Zettergren
Bibliotekarie
0581-833 12
camilla.zettergren@lindesberg.se

Jonas Cederulf
Studie- och yrkesvägledare
0581-833 41
jonas.cederulf@lindesberg.se