Bryggan

Kontakta oss

Information 7B, 7D, 8B, 9B

  • Uppdaterad: 1/12
  • v. 49: Studiedag 6/12
    – Möjlighet finns att arbeta med uppgifter på plats 08:10 – 10:10. Elever skall ha varit i kontakt med lärare innan.
  • v. 50: Mer information kommer.
  • v.51: Julavslutning 21/12
    – Bussar går hem ca 11:00
Personal

Lena Dahlbo
Mentor i 7B
Pedagogassistent
lena.dahlbo@lindesberg.se

Åsa Eriksson
Mentor i 8B
Lärare i NO & matematik
asa.eriksson@lindesberg.se

Natali Saume
Mentor i 9B
Lärare i svenska
natali.saume@lindesberg.se

Andréas Jildestad
Mentor i 7B
Lärare i matematik
andreas.jildestad@lindesberg.se

Johan Oscarsson
Mentor i 8B
Lärare i SO
johan.oscarsson@lindesberg.se

Gustav Wikander
Mentor i 9B
Lärare i idrott & hälsa
gustav.vikander@lindesberg.se

Linus Elingby
Mentor i 7D
Lärare i bild
linus.elingby@lindesberg.se

Ida Hammarström
Mentor i 7D
Lärare i engelska & Kompassen
ida.hammarstrom@lindesberg.se

Camilla Zettergren
Bibliotekarie
0581-833 12
camilla.zettergren@lindesberg.se

Kjell Pettersson
Mentor i 7D
Lärare i NO & matematik
kjell.pettersson@lindesberg.se

Sofia Ingvarsson
Studie- och yrkesvägledare
0581-833 41
sofia.ingvarsson@lindesberg.se