Åk. 7 Stranden

Kontakta oss

Information

  • Uppdaterad: 4 maj
  • 5 maj Pedagogisk eftermiddag
  • 20 maj Fotbollsturnering
  • 25 maj Studiedag
  • 26-27 maj Lovdagar
  • Läxhjälp erbjuds varje dag i biblioteket, mån-ons kl. 14-16,
    tors. kl. 7:15-9:15 och fre. kl. 13-15
  • Glöm inte att alltid ta med laddade datorer till skolan och ha rätt material med sig i starten av varje lektion!

Personal

Maria Olofsdotter
Mentor i 7A
Lärare i HKK & textilslöjd
maria.olofsdotter@lindesberg.se

Lukas Pousette
Mentor i 7A
Lärare i SO & idrott & hälsa
lukas.pousette@lindesberg.se

Linus Elingby
Mentor i 7B
Lärare i bild
linus.elingby@lindesberg.se

Åsa Eriksson
Mentor i 7B
Lärare i NO & matematik
asa.eriksson@lindesberg.se

Maria Fasth
Mentor i 7C
Lärare i engelska & svenska
maria.fasth@lindesberg.se

Airton Valente
Mentor i 7C
Lärare i spanska
airton.valente@lindesberg.se

Thomas Mickelstrand
Mentor i 7C
Lärare i SO & Kompassen
tomas.mickelstrand@lindesberg.se

Jan Bragner
Lärare i trä- & metallslöjd
jan.bragner@lindesberg.se

Marcus Johansson
Lärare i musik
marcus.johansson@lindesberg.se

Noel Afifi
Resurs
noel.afifi@lindesberg.se

Emma Allard
Resurs
emma.allard@lindesberg.se