Åk. 8 Piren

Kontakta oss

Information

  • Uppdaterad: 1/5 Maj
  • 5/5: Pedagogisk eftermiddag
  • V.18: Klass 8B ute på praktik
  • V.19: Klass 8C ute på praktik
  • 20/5: Fotbollsturnering
  • 25/5: Studiedag
  • 26/5-27/5: Lovdagar
  • Läxhjälp erbjuds varje dag i biblioteket, mån-ons kl. 14-16, tors. kl. 7:15-9:15 och fre. kl. 13-15
  • OBS! Kom ihåg att ta hem din dator och ladda den, varje dag.

Personal

Clara Dittlau
Mentor i 8A
Lärare i tyska
clara.dittlau@lindesberg.se

Sviatlana Artell
Mentor i 8B
Lärare i NO & matematik
sviatlana.artell@lindesberg.se

Kjell Pettersson
Mentor i 8C
Lärare i NO & matematik
kjell.pettersson@lindesberg.se

Anette Sandström
Mentor i 8A
Lärare i NO & matematik
anette.sandstrom@lindesberg.se

Gustav Wikander
Mentor i 8B
Lärare i idrott & hälsa
gustav.vikander@lindesberg.se

Marit Sonnesjö
Mentor i 8C
Lärare i SO & svenska
marit.sonnesjo@lindesberg.se

Katarina Gåsfors
Mentor i 8ABC
Lärare i svenska som andraspråk
katarina.gasfors@lindesberg.se

Ellinor Kumlin
Lärare i HKK
ellinor.kumlin@lindesberg.se

Lena Dahlbo
Pedagogassistent
lena.dahlbo@lindesberg.se

Magalie (Maggie) Malaboeuf
Resurs
magalie.malaboeuf@lindesberg.se

Elina Schytt
Fritidsledare
elina.schytt@lindesberg.se